Atrakcyjny a także modernistyczny Kraków

Głównym z trudnych utrudnień w lwiej części miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Nasze gminy są nie zaadaptowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się liczby pojazdów na naszych drogach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie powinno podjąć prawie każda gmina jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by poprawić zadowolenie mieszkańców a także poprawi całość gospodarki Krakowa.

Na tle pozostałych miast, nowe projekty drogowe jakie realizuje Kraków silnie się wybijają. Krakowianie w referendum wypowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i rozwój dróg potrzeba zainwestować sporo pieniędzy . Z ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie elektryczną linię autobusów – jedyną w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w planach miasto ma remont przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych między już istniejącymi drogami oraz naprawy istniejących tras tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba zaś pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i aby mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.wybory samorządowe 2014 Kraków
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie kolejne linie komunikacji, jak również doskonalszej odporności nawierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów jest ścieralna nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga dodatkowo kolejnych zmian i inwestycji, aby poruszało się po mieście wygodnie. Zarówno autem, ale też autobusami. Mimo to da się zauważyć jasno, że całość jest na świetnej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.