odwyk dla alkoholików 

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało kresu. Niemniej jednak nie powinieneś sam cierpieć. Jest wiele dostępnych metod terapii, jakie pomogą Tobie w przezwyciężeniu alkoholizmu, aby wrócić do zdrowego i pełnego życia.

ośrodek leczenia alkoholizmu Kraków

Rozmaite elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu winno być pilnowane przez zespół specjalistów medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez profesjonalistów, jacy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób jakie wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego czy też ambulatoryjnego, wypada uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na leczenie?
Przed zaczęciem leczenia jednostka musi najpierw rozpoznać własny stan oraz posiadać ochotę opuścić alkohol. Niekiedy jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny lub przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o zbytnie picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga także rozpocząć debatę na temat przystępnych opcji leczenia oraz pomocy.

Nie ma poprawnego lub złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednakże nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować dużo dodatkowych problemów, takich jak zawiłości zdrowotne, problemy finansowe, trudności z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.